« Takaisin

Raddog Lyhyt hiha juutti Combi C2



Suosikkihihan parannettu versio. Raddog Combi C2 lyhyen hihan ja hyppytyynyn välimuoto.

C2 yleisin käytetty kovuus on S= keskikova ja harvemmin käytetty T = kova.
Uusi Raddog EASY on sama hiha ilman sormisuojaa ja ommellulla kyynärosalla.

Takaosa on avoin. Päädyssä on sormisuoja. Sopii eritysesti hyökkäystreeneihin kun opetetaan koiraa kohdistamaan maalimiehen kehosta sivuun. Combi C2 soveltuu erinomaisesti myös yleishihaksi kaikenlaisissa suojeluharjoituksissa. Sopii hyvin nuorille koirille ja aikuisille. Hihan sisällä on kaksi tukevaa kumipäällysteistä kahvaa ja hiha on hyvin tasapainotettu.
Hihassa on kiinteä päällinen, ei vaihtomahdollisuutta. Voidaan käyttää kummassa vain kädessä. Valitse kolmesta kovuudesta, pehmeä, normaali ja kova. Yleisimmin sopiva on normaali kovuus.
Tämä hiha soveltuu mainiosti nuorten koirien aloitushihaksi, hyppyhihaksi ja sillä voi treenata koiraa koeliikkeisiin. Hihan tausta on avoin, siellä on kaksi pitävää ja pehmustettua kahvaa sekä tuki kyynärvarrelle. Sopii eritysesti hyökkäystreeneihin kun opetetaan koiraa kohdistamaan maalimiehen kehosta sivuun. C2 hiha on hyvin tasapainotettu.
Hihassa on kiinteä päällinen, ei vaihtomahdollisuutta.

Pituus:26 cm
Korkeus:18 cm
Leveys:70 cm
Paino:1900 g

Hinta:128.00 €

Vaihtoehdot

Tuote
C2-XS Pehmeä
C2-S Keskikova
C2-T Kova

Suosittelemme myös

Raddog Ringopallo 10cm, lenkillä, 652

Raddog_Ringopallo_10cm.jpg&width=280&height=500
Raddog Ringopallo, kankaasta valmistettu kestävä pallo lenkillä. Värit vaihtelee.
Hinta: 19.95 €

Raddog Piiska nahkanarulla

Raddog_piiska_nahkanarulla.jpg&width=280&height=500
RADDOG piiska nahkanarulla, vietinnostatukseen.
Nahkanarun ansiosta piiskan saa paukkumaan paremmin.
Valmistettu joustavasta muovista ja ommeltu korkealaatuisella nahalla ulkopuolelta. Piiskan pää on kaksinkertaisesti ommeltu lisäämään vahvuutta vaurioita vastaan.
Piiskan pituus 65 cm...
Hinta: 31.95 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »